Obiecte de arta: Icoane și iconostas

•  Icoana Sfântul Elefterie - îmbrăcată în argint 140/60 cm.
•  Icoana Sfântul Nicolae - îmbrăcată în argint 140/60 cm.
•  Icoana Maicii Domnului - îmbrăcată în argint 140/60 cm.
•  Icoana Sfântul Spiridon - îmbrăcată în argint 140/60 cm.
•  Icoana Domnului Iisus Hristos - îmbrăcată în argint 140/60 cm.
•  Îmbrăcăminte - Sfânta Evanghelie are flori în relief încadrând în faţă Învierea şi cei patru evanghelişti, în plăci de bronz aplicate patru stele în relief. Pe verso "Răstignirea".