Liturghie arhiereasca
Data: ( 07.11.2012 )

Evenimentul a avut loc cu prilejul conferintei preotesti care a avut loc in data de 2 nov. 2012. Astfel, cu aceasta ocazie, Inaltpreasfintitul Parite Calinic a savarsit Sfanta Liturghie Arhiereasca la Biserica Sfanta Vineri.

CUVIOASA PARASCHEVA - SIMBOL DE CREDINTA
Data: ( 08.10.2012 )

Va asteptam cu drag la evenimentul turistic "CUVIOASA PARASCHEVA - SIMBOL DE CREDINTA" care se va desfasura in Municipiul Pitesti, judetul Arges in data de 14 octombrie 2012!